[:BG]16 Април 2017г.
Празничното настроение, семейните традиции и препълнените маси не попречиха на най-запалените голфъри и тази седмица да премерят сили във Великденските турнири организирани от Пирин Голф и Кънтри Клуб и Лайтхаус Голф Ризорт.
Край Разлог, форматът на станалия вече традиционен Великденски турнир тази година беше променен. Докато през изминалите сезони голфърите се състезаваха в индивидуален формат, сега организаторите обявиха отборен турнир. 48 участници разделени в отбори по двама се състезаваха във формат скрембъл. Състезанието започна в 9:30 часа като всички отбори стартираха последователно от 1-ви тий бокс. Това състезание даде възможност рамо до рамо да играят и да се борят за общата победа, както водещите голфъри, така и наскоро започналите своята голф кариера състезатели. В турнира намериха място и гости от Белградския голф клуб. Всеки отбор получи допълнителни точки от кошницата с яйца, което даде предимство и спокойствие на някои преди старта и допълнителен адреналин и концентрация за други.
Състезанието премина спокойно и приятелски. Победата грабна отборът на Филипо Фурнари и Ангел Илиев с игрален резултат от 49 стейбълфорт точки и великденски бонус от 3 точки, втори се класираха Емил Томов и Ивайло Даскалов с 47 плюс 2 точки, а третото място остана за Никола Анев и Тодор Костов с 45 плюс 4 точки от кошницата с яйцата. Наградата за най-дълъг удар отиде при Ангел Илиев. Най-близо до флага остана ударът на опитния Антон Панайотов, като топката за малко не влезе дирeктно в дупката за Hole in one.
На морското игрище Лайтхаус Голф Ризорт се бяха погрижили за двудневна състезателна атмосфера. Тук бе организиран един мини Райдър Къп. Турнирът бе отборен като състезателите бяха в отбори по двама. През първия ден се игра формат грийнсамс, всеки от двамата сътезатели изпълнява начален удар на всяка дупка, избира се по-добрата позиция и до вкарването в дупката се играе с една топка като играчите се редуват. На втория ден форматът бе „по-добрата топка” като всеки играе своята топка от тии бокса до последния удар и се избира по-добрия резултат от двата на всяка дупка.
И тук атмосферата беше приятелска и емоционална. След първия кръг лидери в грос класирането бяха Красен Пендов и Андрей Андреев, а след втория ден купата вдигна отборът на Разван Марку и Константин Марку. В нетното класиране първи се класираха Вичентиу Андрей и Адриан Андрей, второто място остана за Красен Пендов и Андрей Андреев , а третото място заеха Михай Дрилеа и Мадалина Сербан. Най-близо до флага топката изпрати Мирча Сегарчену, най-дълъг удар при дамите изпълни Лаура Стоя, а при мъжете Йонг Су Лии.
Следващата седмица предстоят изключително интересни състезания :
Пирин Голф и Кънтри Клуб – 22 Април 2017 – МЕТРО Голф Къп
– 23 Април 2017 – Турнир без хендикап – за начинаещи
Лайтхаус Голф Ризорт – 22 Април 2017 – Месечен Медал Турнир
Голф Клуб Света София – 23 Април 2017 – Мтел Голф Мастърс – първи турнир от веригата за 2017
Про Голф Спортен Клуб[:]