
В неделя се проведе вторият кръг от веригата за деца и младежи, Про Голф Бъбълс. Игрището в Правец бе домакин на събитието, а на игралното поле излезнаха 40 млади състезатели.
Прогнозата за дъжд и гръмотевици накара организаторите да предвидят прекъсвания на турнира и отвеждане на играчите на безопасни места, но в крайна сметка единствено на първите три флайта се наложи да се борят с неприятното време, и то само на три от дупките. Останалата част на състезанието премина при добри за игра метеорологични условия.

В дивизия MAXI играта премина спокойно, без много емоции. Дали краят на учебната година или претовареният турнирен календар бяха причината за по-меланхоличното отношение на големите не се разбра, но със сигурност крайните резултати не бяха особено впечатляващи. В крайна сметка, без сериозни усилия, Христо Янакиев спечели с резултат от +4, втори се нареди „ветеранът“ Димитър Савов, а третото място остана за Соломон Канети.

В MIDI голямото събитие бе появата на 8 годишния варненец от Търговище, Димитър Друмев. Малкият Митко бе шампион за миналата година в MINI и победи на първия турнир за тази година в MINI+.Сериозната редукция на хендикапа му обаче, го изпрати този път да играе от жълтите тийта… Това въобще не притесни талантливото дете и той раздели третото място с Мишо Стоев на ниво от 23 грос стейбълфорд точки, определено впечатляващ резултат!

За първото място в MIDI, до края спориха Матьо Асенов и Артър Росийл като златото отиде при Артър с 29 точки, а Матьо записа само 2 по-малко.

Най-силни емоции имаше в MINI+. Там желанието за победа и сериозното израстване се наблюдаваше при всички. Състезателят на Про Голф Спортен Клуб и дебютант в дивизията, Филип Бояджиев най-сетне успя да материализира сериозната си подготовка като спечели среброто с убедителна игра. Въпреки, че Филип нямаше нито една титла от MINI до момента показа голф на високо ниво и логично зарадва близките и треньорите си. Първа сериозна победа в кариерата си направи и друг състезател на Клуба, макар и вече бивш, Лукас Грийн. Лукас изигра сложния корс на +5 и без никакви обструкции зае първото място. Трети остана Борис Емилов, който също се подготвяше 2 години в Про Голф, а вече е член и на националния младежки отбор. Друг състезател на клуба, започнал да тренира едва преди 3 месеца, Александър Илински остана на 4-то място и само липсата на турнирен опит не му позволи да бъде сред призьорите. Сашко има сериозен потенциал, а отношението му към спорта предполага бляскаво бъдеще в голфа.

Както обикновено най-масовата дивизия предложи и най-много усмивки… В MINI се състезаваха 15 деца. Всеки намери позитиви в представянето си и дори след края на кръга енергията не бе изчерпана.

Денис Анзов спечели за втори пореден път, пред Костадин Калоянов който отново, както преди няколко месеца, се окичи със среброто. Битката за третото място този път бе между Матей Матеев и Теодор Тодоров. В крайна сметка Теди успя да запази повече концентрация и влезе в тройката. Както и да звучи, разликите в точки бе пренебрежимо малка така, че всеки един от челото на таблицата може да бъде обявен за шампион.

Специалните награди за най-добре представили се най-малки играчи отидоха при Вяра Георгиева и състезателя на Про Голф, Константин Тодоров. Коко и Вяра предадоха резултат с 10 точки по-добър от този на откриващия кръг в София, а израстването и на двамата е очевидно!


Дебютанти в турнира бяха Петър Байчев и друго Про Голфърче – Мая Петрова. И двамата играха сериозно и концентрирано, а резултатите им, като за първи турнир, определено са впечатляващи!


Малчуганите до 6 години имаха своето си състезание – мини голф на 9 дупки. Валентин „Тино“ Балинов, Боян „Бобо“ Петров и Албена „Бени“ Демирева играха на високо ниво, направиха еднакъв резултат и спечелиха медали и награди от Ауди и Про Голф, а Албенчето дори направи Hole in One на 5-та дупка!!!
Награждаването премина импровизирано…

Пръв поканен да раздаде награди бе Дими Савов, едно от децата, вече студент, които бяха пионери в голфа на високо ниво в България. След Дими на сцената се качиха едни от най-отдадените родители, помагащи не само на своите деца, а и на цялостното развитие на красивия спорт в младата ни голф нация. Надя Розева, Елена Котиркова, Любо Асенов и Гриша Чернев с много вълнение връчиха медалите на своите деца и на конкурентите им в съответната дивизия.

Емблематичната голф торта от Мр. Дино се завърна след година „пандемичмо отсъствие“ и някак си всеки погледна с малко повече надежда и блясък в очите към едно още по-светло бъдеще!
Про Голф Спортен Клуб


